Přeskočit na obsah

KLÁŠTER JIŘÍKOV

MŠE SVATÁ

Každou první středu v měsíci od 11.00 hodin si Vás dovolujeme pozvat na Mši svatou.

CELEBRUJE GENERÁLNÍ VIKÁŘ LITOMĚŘICKÉ DIECÉZE MONS. MARTIN DAVÍDEK

Kaple Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, klášter sv. Karla Boromejského Jiříkov

TMÁNÍ - VR FILM O DUŠEVNÍM ZDRAVÍ

Tmání je autobiografický animovaný film, který využívá virtuální realitu k zobrazení autentických zážitků mladého člověka s depresí. Film je interaktivní a ovládá se hlasem a dotykem.
Ondřej Moravec, režisér a scénárista filmu, bojuje s depresemi již od své puberty. Vyprávěním svého osobního příběhu přivádí diváky do světa TMÁNÍ, prostoru, jež symbolizuje právě depresivní stav těla a mysli. Průchod tímto světem se spolu s VR technologií pojí tak, že umožní divákům tíživé stavy lépe pochopit a ukáže, jak s nimi lze pracovat. Ondřej se totiž naučil, že mu ke zmírnění těchto stavů pomáhají hlasová cvičení. Film s výjimečným formálním zpracováním a výtvarnem přináší unikátní zážitek, rozvíjí debatu, nabízí terapeutický účinek a naději, že i s nemocí, jakou je deprese, lze vést plnohodnotný život.

Celý program zajistila organizace „Projekty do škol“, trval přibližně 60 minut a byl velice zajímavý. Nejen film samotný, ale také debata s Ondřejem se nám velice líbila a nemálo z nás tento zážitek ohodnotilo jako přínosný.

19.6.2023

Klášter Jiříkov

Krásná zahrada

Přijďte k nám a poseďte na zahradě.

Místo pro všechny

Mnoho různých aktivit a kroužků, které čekají jen na Vás!

Klášter

Přijďte do kaple rozjímat a přemýšlet o všem možném i nemožném.

Klášter

Důstojná a tichá budova kláštera svatého Karla Boromejského, která téměř sto let sloužila jako domov řádových sester boromejek, se nyní stala sídlem Schrödingerova institutu, střediska volného času pro děti a mládež z celého Šluknovského výběžku.

Zde se nachází vedení celé organizace, ale své zázemí zde mají i pedagogové, kteří se zde připravují na svou práci s dětmi v celém regionu, a ti, kteří přímo v budově a přilehlém areálu organizují celou řadu pravidelných aktivit a kroužků pro děti z Jiříkova a okolí.

Nová kaple

Nová kaple odpovídá původnímu vzhledu.

Institut

Na opravě kláštera pracujeme již pět let. Podívejte se na informace o Schrödingerově institutu.

Přijeďte k nám na návštěvu

Nabízíme pro Vás prostory k přespání pro váš oddíl či skupinku výletníků